Menu

EXKURZE A ZÁVĚR SEMINÁŘE „Mravní křesťanská výchova“

Ve středu 17. června se 34 vybraných studentů naší školy v rámci semináře mravní a křesťanské výchovy a zvýšení motivace pracovat u Policie ČR zúčastnilo exkurze do jedné z nejzajímavějších oblastí Slovácka – do okolí Modré, Velehradu a Uherského Hradiště.

První zastávkou byla obec Modrá, kde jsme navštívili areál „Živá voda“. Expozice nás seznámila se životem ve vodě i kolem ní, s vodními živočichy i rostlinami řeky Moravy a charakteristikou jednotlivých biotopů. Největším zážitkem byl prosklený podvodní tunel, ve kterém jsme mohli pozorovat plovoucí ryby přímo pod hladinou.

Příjemnou procházkou jsme se přesunuli na Velehrad, jedno z nejvýznamnějších poutních míst v České republice. Navštívili jsme baziliku Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Ta nás zaujala svou monumentální výzdobou a klidnou atmosférou. Velmi působivým zážitkem pak byla prohlídka podzemních prostor pod samotnou bazilikou.

Poslední částí exkurze byla návštěva Územního odboru Policie ČR v Uherském Hradišti. Zde nás čekala ukázka policejní techniky a také ukázka práce služebního psa, který předvedl svou poslušnost i schopnost při zadržení nebezpečných pachatelů a při vyhledávání osob či věcí pomocí pachových stop. Pro mnohé z nás to byl nejzajímavější zážitek celého dne.

Exkurze byla velmi pestrá, každá zastávka nabídla něco jiného a dohromady vytvořila den plný zážitků a nových informací.

Tereza Švestková 1.C