Menu

Majáles 2022 

V pátek 6. 5. 2022 se na zámeckém nádvoří v Holešově uskutečnil po delší pauze studentský Majáles. Akce se konala pod záštitou města Holešova v souvislosti s oslavou 700 let od založení města. Letošní Majáles konal trochu jiným způsobem, než bývá zvykem. Žádné masky ani průvod městem. Akce připomínala soutěž „Dva z jednoho města“. Studenti střední policejní školy a gymnázia soutěžili ve vědomostní a sportovních soutěžích.

Těší mě, že jsme všichni mohli být součástí této události. Všichni jsme strávili na zámku super dopoledne, plné zdravé rivality, bouřlivého povzbuzování a smíchu. Jako „král Majálesu“ bych se chtěl zasadit o to, aby se konal i v následujících letech a my žáci, abychom si Majáles vzali více do svých rukou a udělali skvělou akci, na kterou se budeme vždy těšit, a ze které se stane tradice. A hlavně, kdo by nechtěl den bez školy!

Rád bych poděkoval všem, kteří se na této akci podíleli a samozřejmě svým spolužákům za povzbuzování a úžasnou atmosféru, kterou pro nás vytvořili. Avšak mé největší díky patří mému týmu za skvělý výkon, který předvedli. Naši školu reprezentovali žáci druhého ročníku: Markéta Vrabcová, Martina Paarová, Valerie Kohoutová, Jiří Patočka, Matěj Vykydal a Patrik Janoš.

Poděkování patří i soutěžícím z gymnázia, se kterými jsme si mohli porovnat síly. I když jim to letos nevyšlo, musím říct, že nám nedali nic zadarmo.

Během celého dopoledne nám hráli, a nutno říci že skvěle, žáci ze Základní umělecké školy Holešov a tím tak ještě více zpříjemnili už tak krásně strávený čas. 

Král majálesu Patrik Janoš 2.B