Menu

Přírodovědný klokan 2019

Jak se již stalo tradicí, naše škola se zúčastnila i v letošním školním roce soutěže Přírodovědný klokan.
Soutěž zorganizovalo oddělení všeobecně vzdělávacích předmětů dne 16. října 2019 v učebně matematiky a zeměpisu. V kategorii Junior reprezentovalo střední odbornou školu 17 žáků z 1. a 2. ročníku. Soutěžící řešili 24 úloh tří stupňů obtížnosti z biologie, fyziky, chemie, matematiky a zeměpisu. Cílem soutěže, kterou pořádá Přírodovědecká fakulta UP ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci, je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

Nejlepší řešitelé školního kola:

  1. Maňáková Eliška 2. C
  2. Loula Petr 1. B
  3. Hrdlovič Henrik 1. A

Úspěšným řešitelům blahopřejeme a těšíme se na shledání při dalších soutěžích.

RNDr. Jana Návratová

Přijetí viceprezidenta BPOL

Ve dnech od 10. do 11. října 2019 došlo k přijetí viceprezidenta Spolkové policie Německo – ředitelství Mnichov ve VPŠ a SPŠ MV v Holešově. S touto institucí má škola dlouhodobou spolupráci, především v oblasti jazykového vzdělávání. Předmětem jednání, které vedl ředitel školy, se stalo vyhodnocení spolupráce za rok 2019 a plánované akce na rok 2020. Součástí programu byla také prohlídka výukových prostor.

MEPA 2019

V termínu od 16. do 20. září 2019 proběhl ve VPŠ a SPŠ MV v Holešově již 25. ročník Speciálního kurzu Středoevropské policejní akademie (MEPA).
Jedná se o čtyřtýdenní kurz, zaměřený na problematiku cizinecké a pohraniční policie. Po týdnu se účastníci kurzu přesouvají do jiné země. Z Holešova se policisté ze 7 států přesouvají do Deggendorfu (Německo). Kromě odborných přednášek a workshopů součástí českého týdne v Holešově byla na programu i prezentace vzdělávacích aktivit školy a prohlídka areálu včetně specializovaných učeben.

Turnaj v malé kopané

Ve čtvrtek 26. 9. 2019 v 16:00 hodin se konal třetí turnaj mezi ročníky žáků SOŠ v malé kopané na venkovním fotbalovém hřišti VPŠ a SPŠ MV Holešov. Do sportovního klání se přihlásilo 6 mužstev střední odborné školy, která byla rozlosována do dvou skupin po třech. Po odehrání 6 utkání postoupila dále 4 družstva a hrálo se semifinále, hra o třetí místo a finále. Celkem bylo odehráno 10 zápasů, každý 2x5 minut. Na pozici rozhodčího se střídali hráči jednotlivých týmů.

Umístění v turnaji:

1.místo - Štipčák David, Jankůj Filip, Nechvátal Michal, Pelikán Lukáš, Maryška Petr, Michalík Adam
2.místo - Staněk David, Gábor Jiří, Matula Tomáš, Hyánek Jakub, Palíšek Vlastimil, Slovák Marek, Blažek Patrik
3.místo - Hrdlička Martin, Káčerek Kristián, Dřevěný Filip, Sehnálek Tomáš, Musial Martin, Fiala Aleš, Novotný Stanislav, Obhlídal Matěj

Všechna mužstva předvedla kvalitní a vyrovnaný sportovní výkon, mnohdy utkání rozhodovaly penalty. Hrálo se tvrdě, ale čistě, nebylo vyloučených hráčů a nedošlo ke zranění. Počasí nám vyšlo vstříc, bylo krásné slunečné odpoledne. Další turnaj tohoto typu se uskuteční na jaře příštího roku.

Zpracoval: Ing. Karel Adámek

Adaptační workshop

V začátku školního roku se pravidelně uskutečňuje adaptační workshop pro nově nastupující žáky prvního ročníku.

V rámci této akce žáci procházení aktivitami, které jim umožní lepší adaptaci na nové prostředí a hlavně položí pevný základ nového a bezproblémového kolektivu. Adaptační workshop je realizován vyškolenými pedagogickými pracovníky školy přímo v areálu školy.