Menu

Cross se střelbou

Ve dnech 23. až 25. dubna 2018 proběhl v Krušných horách ve výcvikovém středisku policejní školy v Praze v Kryštofových Hamrech a na přilehlých biatlonových tratích v Jáchymově odvetný přebor mezi žáky prvních a druhých ročníků SOŠ v běhu v terénu se střelbou.

Po minulých zkušenostech (sníh a bláto) bylo tentokrát počasí k závodníkům přívětivější, ale i tak se museli žáci vydat ze svých sil, protože stanovené distance závodu (3,5km dívky, 5,5km hoši) neodpustily vůbec nic. Po střelecké položce navíc následoval náročný výběh do prudkého kopce.  Díky zodpovědné přípravě žáků (zvlášť střelecká položka) naše škola přivezla celkově 6 pohárů. Dá se říci, že naše škola závody opanovala. V dívkách 2. a 3. místo, v kategorii chlapců dvě místa a ve štafetách opět vítězství a 2. místo.

Konkrétně: Alice Rýdlová (1.A) o pouhou vteřinu druhé místo, Aneta Máčalová (2.A) třetí místo, Vojta Kolaska (1.A) suveréně první místo a Adam Štibraný (2.C) třetí místo. V soutěži štafet měla, oproti loňsku, každá škola své štafety. Díky přesné střelbě se potvrdila dominance našich závodníků, celkové 1. a 2. místo, další štafeta čtvrtá. O závodníky bylo znovu dobře postaráno, zázemí zajištěno. Zážitek ze závodu a prožitá zkušenost spojená s úspěchem v účastnících zůstane na dlouhou dobu.

Naši školu reprezentovali: Rýdlová A., Hamplová B.,Kolaska V. (1.A), Chmelař J., Bečica D., Stupňánek J., Skalská T. (1.C), Lorencová A. (1.D), Andrle M. (2.B), Máčalová A.,Vrubelová D. (2.A), Pácal J.,Štibraný A.,Jaroš R., Malinovský T.,Maňák F.,Bartusek T. (2.C)

Kpt. Mgr. Antonín Nášel, učitel TEP