Menu

Soutěž ve střelbě ze vzduchových zbraní

Dne 7. prosince 2021 se uskutečnila již tradičně střelecká soutěž ze vzduchových zbraní. Do soutěže se zapojilo celkem 38 žáků střední odborné školy. Celkový počet tvořilo 21 dívek a 17 chlapců.

Střílelo se primárně ze vzduchové pušky, avšak našlo se i pět odvážlivců, kteří si zvolili střelbu ze vzduchové pistole. Soutěž zahrnovala střelbu na tři různé terče. Při střílení na jeden z nich si soutěžící vyzkoušeli střelbu po fyzické námaze doplněnou časovým limitem, za který museli stihnout odstřílet všech deset ran.

V kategorii chlapců obsadil první místo Kamil Tobolík, který získal úctyhodných 170 bodů. Následoval ho Lukáš Kocmánek se 161 body a třetí místo získal František Florián se 157 body.

V kategorii dívek si první místo vybojovala se 164 body Anna Orságová. Druhé místo zaslouženě patří žákyni Katrin Darmové, která si vystřílela 151 bodů a na bronzové pozici se umístila se 150 body Hana Guziurová.

Všichni žáci vynaložili veškeré úsilí a podali velice solidní výkony. Poděkování patří všem zúčastněným a především panu vychovateli Marianu Tomečkovi, který se zasloužil o zrealizování a vyhodnocení celé soutěže.

Anna Orságová, žákyně 3. B