Menu

Máme čtyři mistry Evropy!!!

První zářijový týden proběhlo ve slovenské Trnavě mistroství Evropy v silovém trojboji, dřepu, mrtvém tahu a tlaku na lavici-benčpresu federace GPC. Pod hlavičkou Sportovního klubu policie Holešov a české reprezentace se této akce zúčastnili žáci naší školy: Filip Prchal (2. B), Marek Kratochvíl (3. D), Iveta Mikesková a Petr Bartošík (oba 4. A). Všichni soutěžili v disciplíně tlak na lavici - benčpres. Po náročné tréninkově přípravě, jejíž součástí byl start na srpnovém mistrovství ČR, které proběhlo v domácím prostředí v holešovské sokolovně, jsme netrpělivě očekávali, jak si naši závodníci povedou na mistrovství Evropy. Dobré vyhlídky nám dával fakt, že z mistrovství ČR si odnesli tituly mistra ČR Prchal, Kratochvíl a Bartošík, Mikesková skončila na 2. místě.

Odjezd do Trnavy byl naplánován na čtvrtek 3. 9. po vyučování. Po příjezdu proběhlo vážení a prohlídka závodiště. Poté jsme již netrpělivě očekávali páteční start soutěže. V pátek nejdříve soutěžily dívky a ženy a k překvapení všech se hned při startu první soutěžní skupiny stala mistryní Evropy Iveta Mikesková v kategorii dorostenek do 60 kg, když svým výkonem 57,5 kg oplatila porážku své reprezentační kolegyni Simoně Rančev z mistrovství ČR. Tento úspěch nabudil ostatní závodníky a tituly mistra Evropy získali nakonec ve svých věkových a váhových kategoriích všichni naši závodníci.

Další výsledky:

  • v kategorii dorostenců do 60 kg zvítězil Filip Prchal, který zároveň vytvořil světový rekord 100 kg,
  • kategorii výš do 67,5 kg se stal mistrem Evropy Marek Kratochvíl výkonem 115 kg,
  • Petr Bartošík zvítězil v kategorii do 75 kg výkonem 132,5 kg.

Úspěšně si vedli naši závodníci i v celkovém hodnocení bez rozdílu vah - druhé místo mezi všemi dorostenkami obsadila Iveta Mikesková a stejné umístění mezi všemi dorostenci vybojoval po přepočtu na body i Marek Kratochvíl. Oba dva si odvezli z Trnavy krásné poháry za umístění v absolutním pořadí.

V Trnavě v dresu SKP Holešov navíc soutěžili další závodníci, kteří nejsou žáky nebo zaměstnanci školy, ale trénují v prostorách posilovny školy a vedli si také výborně - v disciplíně dřep se stal mistrem Evropy v kategorii dorostenců do 100 kg Jan Kolář, který výkonem 202,5 kg překonal český rekord a kousek mu chyběl k překonání světového rekordu 220,5 kg, další závodník Vladimír Kendiura z Přílep potvrdil loňský titul mistra světa a získal také titul mistra Evropy v benčpresu v kategorii masters 50 let do 140 kg, když zatlačil 222,5 kg.

Všem úspěšným reprezentantům patří dík za super výsledky a stejně tak realizačnímu týmu trenérů ve složení Vladislav Doležel a Daniel Kolář.