Menu

Exkurze na odborná pracoviště

Dne 2. března 2022 se vybraní studenti 3. ročníku měli možnost podívat na stanici zdravotnické záchranné služby a protialkoholní záchytnou stanici v Kroměříži.

Na zdravotnické záchranné stanici nám byla osvětlena historie vzniku záchranné služby a její úkoly. Dále jsme se dozvěděli o rozmístění dalších výjezdových stanic ve Zlínském kraji. V závěru přednášky byl čas na diskuzi. Nejvíce všechny oslovily příběhy z praxe. Návštěvu jsme završili nahlédnutím do sanitky a ukázkou jejího vybavení. Program nám zpestřil skutečný výjezd záchranné služby. Po dokončení přednášky jsme se přesunuli na protialkoholní záchytnou stanici.

Zde jsme se opět dozvěděli zajímavé informace o její historii a vzniku. Měli jsme možnost vidět, jak probíhá příjem klienta pod vlivem alkoholu.  Zjistili jsme, že takový pobyt na záchytné stanici by nás stál okolo 1 200 korun.  Prohlédli jsme si místnosti, do kterých jsou přivezení recidivisté umisťováni. Viděli jsme všechny, až na jednu, v níž byl ubytován muž, kterého přijali pár minut před naším příchodem. Chvilkami jsme i zaslechli, jak se s námi pán snaží komunikovat a bouchá na dveře. Celá událost se na nás podepsala a my jsme odcházeli se smíšenými pocity. Shodli jsme se na tom, že o pobyt v místním zařízení nikdo z nás nestojí.

Jménem všech zúčastněných si dovolujeme říci, že nás exkurze velice zaujala a obohatila o spousty cenných informací.

Tereza Karásková a Anna Orságová, žákyně 3.B