Menu

Zájezd do Vídně

Ve čtvrtek 20. října 2022 se uskutečnil zájezd do Vídně. Zúčastnili se ho němčináři z řad studentů čtvrtého ročníku, přičemž volná místa doplnili studenti třetího ročníku. Pedagogický dozor sestával z Mgr. Martiny Pořízkové, Mgr. Sylvy Kropáčové a Mgr. Andreji Dvorníkové, učitelek německého jazyka, a paní vychovatelky Petry Podvalové. Odjezd ze školy se konal v 6:30 školním autobusem. Po cestě jsme v Brně vyzvedli paní průvodkyni, která nás provázela celým zájezdem.

První zastávka byla ve Vídni na barokním zámku Schönbrunn, kde jsme navštívili Wagenburg, muzeum císařských kočárů v jedné z budov letního sídla rodiny Habsburků. Dále jsme zde dostali možnost navštívit zámecké zahrady, okolí zámku, Neptunovu kašnu nebo zoologickou zahradu. Další zastávkou byla jedna z nejvýznamnějších rakouských památek a současně symbol Vídně Stephansdom (Katedrála svatého Štěpána). Odtud jsme jeli do Hofburgu, palácového komplexu v centru Vídně, kde nám paní průvodkyně sdělila základní informace o historii a současnosti tohoto paláce. Zde jsme také dostali možnost zajít si na oběd či případné jiné občerstvení a nákupy. Předposlední turistickou atrakcí, na kterou jsme se podívali, byl Hundertwasserhaus a Hundertwasser Village, která leží hned naproti tomuto domu. Architekt zde vytvořil své vlastní nákupní centrum s barem a obchody. Nakonec jsme v odpoledních hodinách navštívili největší vídeňský zábavní park Prater, kde jsme mohli strávit čas na spoustě atrakcí.

Do Holešova jsme se vrátili kolem 21:00. Celý den na nás zanechal mnoho dojmů plných nadšení a vzpomínek, které nás budou ještě velmi dlouhou dobu provázet. Zájezd zaujal všechny včetně pedagogů a už teď se všichni těšíme na příští výlet. Jednoznačné poděkování patří paní učitelce Mgr. Martině Pořízkové, která zájezd zorganizovala. Dále také určitě paní průvodkyni, pedagogům a studentům, kteří se jej zúčastnili, za již zmíněné nezapomenutelné zážitky.

Student 4.B Petr Loula