Menu

Střelecká liga SŠ 2024-04-29

Dne 25. 4. 2024 uspořádala SŠ – COPT Uherský Brod Střeleckou ligu středních škol ve střelbě ze vzduchovky. Čtrnáct družstev soutěžilo ve dvou disciplínách, a to ve střelbě vleže a vstoje, vždy 2 x 5 ran.

Družstvo dívek ve složení Vojtěchová Klára 3. A, Malčoková Linda 3. B, Horilová Rachel 3. C a Březinová Lucie 3. D suverénně s velkým náskokem bodů zvítězilo! V kategorii jednotlivců obsadily naše dívky s velmi vyrovnanými výsledky stupínek vítězů v pořadí:

1.místo - Malčoková Linda 3.B,

2.místo - Březinová Lucie 3.D,

3.místo - Horilová Rachel 3.C.

Družstvo chlapců, ač jsou výborní střelci, se na stupni vítězů neumístilo.

Všem děkujeme za bojovnost, snahu a reprezentaci školy a dívkám blahopřejeme ke krásným výsledkům.

V průběhu soutěže měli závodníci možnost vyzkoušet si rozborku zbraní České zbrojovky Uherský Brod, např. útočnou pušku CZ 805 BREN A1 a A2. Mohli vidět některé zbraně z výzbroje Městské policie a Policie ČR a získat informace od policistů o jejich práci.

Po vyhlášení výsledků se vítězná družstva přemístila na venkovní střelnici Maršov. Tady si dívky i naši chlapci měli možnost zastřílet z několika zbraní malorážových i velkorážných České zbrojovky jako např. z pistole CZ SHADOW, z CZ P – 09 a 10, ze samopalu EVO 3 a dalších. Žáky střelba velice bavila, stříleli i na kovové gongy.

kpt. Mgr. Daša Hladíková
OOBP