Menu

Hrdinský výkon dobrovolnic z policejní školy na projektu T-MOBILE Olympijský běh v Holešově a jeden bronz

Projekt T-MOBILE Olympijský běh se stal skvělou událostí, která se rozprostřela po celé republice, zapojilo se mnoho míst a běžců. V Holešově, jednom z těchto míst, se přihlásilo 104 běžců na hlavní závod, který byl dlouhý 5 km a probíhal v krásném zámeckém parku. Běželo se ve dvou kolech, přičemž start na všech místech byl slavnostně vyhlášen prostřednictvím rozhlasu dne 21. června 2023 v 18:00 hodin.

T-MOBILE Olympijský běh představoval v letošním roce masivní sportovní událost s celkem 91 závody, kterých se zúčastnilo úctyhodných 72 236 běžců. Tito zapálení sportovci nejenže prokázali svou sílu a vytrvalost, ale také přispěli dohromady částkou 474 300 korun na Českou olympijskou nadaci. Tato nadace významně pomáhá dětem, jejichž rodiny nemají dostatečné finanční prostředky na jejich sportovní aktivity, aby mohly rozvíjet svůj talent a vášeň pro sport.

Hrdinkami letošního holešovského závodu se stalo pět děvčat - dobrovolnic z Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV v Holešově. Jmenovitě to jsou:

• Anna Krátká (3. ročník),
  • Stanislava Kaňová (3. ročník),
  • Michaela Zubatá (2. ročník),
  • Rachel Horilová (2. ročník),
  • Michaela Buriánková (2. ročník).

Tyto studentky pod vedením dvojice vychovatelek, paní Pospíšilíkové a paní Dohnalové předvedly nejen skvělou organizaci, která zahrnovala přípravu odpoledních dětských běhů i přes tropické vedro, ale také statečnost v náročných povětrnostních podmínkách u hlavního běhu dospělých. I když bouřka a průtrž mračen zasáhly běžeckou trasu, všechny dívky vytrvale stály v cílové rovince, promočené, a s úsměvem vítaly běžce až do posledního účastníka, který úspěšně dokončil pětikilometrovou trať.

Nejstarším běžcem na trati v Holešově byl pan Vladislav K., narozený v roce 1935 a naopak, nejmladším běžcem byl Sebastian K., který se narodil v roce 2021. Mezi těmito dvěma běžci byl rozdíl neuvěřitelných 86 let. Malý Sebastian zdolal ve své kategorii trasu 100 metrů, čímž ukázal svou odvahu a zápal pro sport již v tak nízkém věku.

Dobrovolnice z VPŠ a SPŠ MV v Holešově si zaslouží velké uznání a respekt za jejich skvělý výkon a podporu všech běžců při extrémním vedru a následné bouřce. Jejich hrdinský přístup a odhodlání bylo inspirativní a přispělo k úspěchu celého projektu T-MOBILE Olympijský běh.

Blahopřejeme také všem běžcům, kteří se za školu zúčastnili, a to především Julii Matuškové z 3. ročníku, která si zaběhla pro bronz skvělým časem 23:55 min v hlavním závodě na 5 km.