Menu

Hospitace v Bambergu

     Ve dnech 16. - 20. 10. 2023 se uskutečnila stáž členů Oddělení cizích jazyků VPŠ  s SPŠ MV v Holešově ve výcvikovém středisku Spolkové policie Německo v Bambergu.  Stáže se účastnilo celkem pět členů oddělení, jmenovitě Mgr. Jan Hrazdira, Mgr. Linda Heryánová, Mgr. Pavel Nedvídek, Mgr. Silvie Němcová a Mgr. Andrea Sumcová. 

    Účastníky stáže v Bambergu vřele přijali němečtí kolegové a nachystali pro ně bohatý program. Stáž byla postavena na hospitacích v rámci jednotlivých vzdělávacích oborů, které tvoří celek přípravy budoucích německých policistů. Stážisté tak měli možnost seznámit se jednak se strukturou přípravy německých policistů, dále s teoretickými obory (např. výuky jazyků, psychologie, společenskovědního základu….), odbornými předměty (kriminalistika, odhalování padělaných dokladů, taktika zásahu….) a nakonec i s ukázkami praktického výcviku (např. zásah proti podnapilému muži na nádraží nebo nácvik řidičských dovedností při zhoršené sjízdnosti).  Program hospitací tak byl velice rozmanitý a zajímavý.

     Účastníci těchto hospitací také reprezentovali VPŠ a SPŠ MV v Holešově a svou účastí a zájmem o vzdělávací aktivity německých kolegů tak podpořili dlouhodobou spolupráci německé policie a VPŠ a SPŠ MV v Holešově. Lze tedy říct, že tato vzdělávací akce se vydařila a byla oboustranně přínosná.