Menu

Office Arena 2024 – 2. místo v krajském kole a účast v celostátním finále

Naše škola se letos počtvrté zúčastnila 13. ročníku soutěže Office Arena 2024. Ta ověřuje znalosti a dovednosti z Office aplikací. Skládá se ze školního, krajského a celostátního kola a letos se do ní zapojilo celkem 4500 studentů z 90 škol ČR.

V krajském kole se nejlépe umístil Jakub Lajda (2.B), který obsadil 2. místo a zároveň postoupil do celostátního finále. 

Stál před ním nelehký úkol. Musel vytvořit komplexní projekt, jehož předmětem bylo využití generativní umělé inteligence v každodenním životě. Celý návrh musel velmi pečlivě připravit, vytvořit shrnující text v aplikaci Word a prezentaci v aplikaci PowerPoint, získat data formou online dotazníku a zpracovat je v aplikaci Excel. Odborná porota jistě ocenila velmi kvalitní úroveň zpracování a celkový estetický dojem.

Ve finále, které proběhlo 6. května 2024 v prostorách firmy Microsoft v Praze formou obhajoby soutěžní prezentace, se sešlo 14 nejlepších žáků z celé republiky. Jakub vytvořil k původnímu projektu krátké motivační video, webové stránky o AI, grafický návrh, analýzu dat pomocí Power BI a QR kódy. Finále, ve kterém si Jakub vedl výborně, ověřovalo schopnost prezentovat soutěžní projekt a reagovat na dotazy poroty. I když se neumístil na medailových pozicích, klání si jistě užil.

Jakubovi gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Vyšší policejní školy a Střední policejní školy v Holešově.

Mgr. Josef Chmelař