Menu

Ocenění osobností města Holešova

Obec Holešov každoročně uděluje cenu města Holešova „Osobnost města Holešova“. Cílem udělování této ceny je podpora a propagace významných osobností města a jejich aktivit a seznamování s nimi širokou veřejnost.

V neděli 5. září proběhlo na zámku v Holešově slavnostní předání ceny za rok 2020. Kromě představitelů města Holešova a významných osobností se akce zúčastnil, na pozvání starosty města Mgr. Rudolfa Seiferta, také ředitel Vyšší policejní škola a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Holešově (dále jen VPŠ a SPŠ MV v Holešově) vrchní rada plk. PhDr. PaedDr. Pavel Novák, MBA.

Je velmi potěšující, že mezi oceněnými byli i zástupci VPŠ a SPŠ MV v Holešově. V kategorii „Trenér a organizační pracovník města Holešova za rok 2020“ ocenění získal kpt. Mgr. Daniel Kolář. V kategorii „Sportovci do 20 let“ pak byl úspěšný žák střední odborné školy Matěj Eliáš.

Kpt. Mgr. Daniel Kolář působí ve VPŠ a SPŠ MV v Holešově od roku 1994. Pod hlavičkou Sportovního klubu policie Holešov vede oddíl vzpírání, který navštěvují nejen žáci ze střední policejní školy, ale i z Holešova a okolí. Jako trenér zaznamenal mnoho úspěchů. Sám je doposud aktivní závodník v kategorii veteránů-masters.

Matěj Eliáš je žákem čtvrtého ročníku střední odborné školy. Na škole je spokojený, náročné studium zvládá. Zajímá se hlavně o předmět tělesná příprava a právo. Atletice se věnuje od 15 let. Mezi jeho největší úspěchy patří zlato z halového Mistrovství České republiky v kategorii juniorů (běh na 800 metrů s časem 1:53,48 minut). Jeho zatím posledním úspěchem byla bronzová medaile na Mistrovství České republiky mužů kategorie 20-22 let (běh na 800 metrů s časem 1:54,86 minut).

Matěj by se rád věnoval atletice na profesionální úrovni. Jeho nejbližším cílem je nominace na mistrovství světa, které se uskuteční v příštím roce v Kolumbii.