Menu

Čeká nás Brusel

Ve čtvrtek 7. listopadu se v aule kroměřížského gymnázia sešli účastníci literární soutěže „17. listopad po 30 letech očima dnešních studentů“.  Tuto soutěž společně vyhlásili poslankyně EP  Ing. Michaela Šojdrová, Gymnázium Kroměříž a Klub UNESCO Kroměříž u příležitosti blížícího se výročí.

Do soutěže se zapojily gymnázia Velehrad, Uherský Brod, Uherské Hradiště, Valašské Meziříčí, Holešov i obě kroměřížská, Vsetín a Otrokovice, dále pak TSOŠ veterinární Kroměříž, VPŠ a SPŠ MV Holešov a Obchodní akademie Kroměříž. Naši školu reprezentovaly studentky – Gabriela Železná a Eliška Benešová ze třídy 3. D a Zuzana Hetmánková z 2. A.

Po krátkém vystoupení sboru kroměřížského gymnázia a slavnostních proslovech europoslankyně, ředitele gymnázia a starosty města Kroměříže přišlo na řadu vyhlášení, které nám udělalo velkou radost. Eliška Benešová získala zvláštní cenu europoslankyně Ing. Michaely Šojdrové a práce Zuzany Hetmánkové byla porotou hodnocena jako druhá nejlepší. Kromě hodnotných cen, které jsme obdržely, byl pro nás překvapením i odměnou zájezd do Evropského parlamentu v Bruselu.

Poděkování patří učitelkám českého jazyka a literatury, které nás na soutěž připravovaly.

Zuzana Hetmánková