Menu

Účastnice ze školy běžela v týmu s kriminology z Česka i Slovenska

V úterý 20. června 2023 se v Praze konal nezapomenutelný běžecký závod Yellow Ribbon Run 2023, který byl zaměřen na téma vězněných žen a zvýšení povědomí o tomto tématu. Akce přilákala desítky nadšených běžců, kteří se rozhodli podpořit myšlenku „žluté stužky“. Organizace „Yellow Ribbon“ (žlutá stužka) se specializuje na pomoc vězňům a jejich reintegraci do společnosti, stála tedy za celou organizací tohoto běžeckého závodu. Cílem projektu Yellow Ribbon je dát lidem s trestní minulostí a jejich rodinám druhou šanci na slušný život, přispět tak k prevenci kriminality, snížení recidivy a větší bezpečnosti ve společnosti.

Akci aktivně podporuje moderátorka Barbora Černošková, ambasadorem projektu je herec Petr Čtvrtníček, který navíc návštěvníkům griloval své originální speciality. Hlavní závod podporuje a organizuje sportovec a filantrop, Tomáš Slavata.

Letošní ročník Yellow Ribbon Run 2023 byl speciálně věnován vězněným ženám. Cílem bylo upozornit na specifické obtíže, které vězněné ženy prožívají, a zvýšit povědomí veřejnosti o jejich situaci.

Yellow Ribbon Run 2023 se setkal s velkým ohlasem. Celkem se na akci zúčastnilo více než 500 běžců a štafet, kteří vyjádřili svou solidaritu a odhodlání podpořit vězněné ženy. Běžci vytvořili energickou a jednotnou atmosféru přátelského běhu formou štafet. Běžkyně z VPŠ a SPŠ MV v Holešově běžela štafetu společně s členy a členkami České kriminologické společnosti a tým pod startovním číslem 115 si vůbec nevedl špatně. Běžci dosáhli na krásné 42. místo z 87 týmů, jež závod dokončily. O umístění ale nešlo.

PhDr. Soňa Svobodová, MBA