Menu

Kurz češtiny pro německou Spolkovou policii má další pokračování

Naši absolventi pilotního kurzu (policisté ze Spolkové policie Německo – ředitelství Mnichov) už úspěšně využívají své znalosti češtiny v praxi a my nezahálíme a pokračujeme dál.
Deset nových statečných se pustilo do nelehkého úkolu naučit se základy češtiny. Dvakrát jsme se setkali online a v týdnu od 21. listopadu proběhla první prezenční intenzívní výuka. Ředitel školy vrchní rada plk. PhDr. PaedDr. Pavel Novák, MBA  mohl „Kurz českého jazyka 2“ oficiálně zahájit, osobně přivítat německé kolegy v Holešově a popřát jim mnoho zdaru při zdolávání tak obtížného jazyka, jakým čeština bezesporu je.

Jak říká jedno moudré přísloví, každý začátek je těžký, mnozí kolegové neseděli v lavicích už dlouho, a tak to byl pro ně velmi náročný týden, ale pevně věříme, že časem bude výuka snazší a snazší. Kurz je opět kombinovaný, to znamená, že se bude střídat online výuka s prezenční, a doufáme, že v červnu 2023 všichni zvládnou první stupeň a úspěšně složí zkoušku A1.

Chtěla bych poděkovat svým kolegyním Mgr. Sylvě Kropáčové, PhD. a Mgr. Andree Dvorníkové za jejich nasazení a skvěle odváděnou práci.

Mgr. Martina Pořízková