Menu

Poznávací akce na letišti v Mošnově

Dne 10. dubna 2018 se vybraní žáci 3. ročníků zúčastnili návštěvy ostravského letiště v Mošnově. Byla to odměna pro žáky, kteří pracují nad rámec školních povinností.

Přivítala nás pracovnice letiště a nejprve nás provedla hlavní vstupní halou, kde nám popisovala základní informace o letišti, jeho historii a plánovaných letech. Dále jsme procházeli příletovou halou a procesem odbavení cestujících, včetně kontroly zavazadel. Zde nás zaujal alarm, který je spuštěn při podezření a detekci přítomnosti drog na podešvích obuvi.

Po eskalátoru jsme pokračovali do druhého patra, kde čekají odbavení cestující na odlet. Zde jsme si mohli prohlédnout dětskou a VIP zónu. Poté nás letištní autobus přepravil do Mošnovské hasičské stanice, která byla pro většinu z nás nejzajímavější. Zde se nám věnovala sloužící směna letištních hasičů. Ochotně nám odpovídali na naše dotazy, směřované také na možnosti pracovních příležitostí. Prohlédli jsme si speciální hasičské vozy, které zasahují  při požárech letadel, včetně jejich vybavení a technickou obsluhu v kabinách aut. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací.

V odpoledních hodinách jsme se vrátili zpět do Holešova.

Děkujeme učitelům oddělení práva a kriminalistiky za organizaci zajímavé akce.

Lenka, Gabriela a Adam, 3.C