Menu

Cesta byla dlouhá, vyráželo se už v pět hodin a před dvanáctou hodinou jsme přijížděli k bráně policejní školy v Nabburgu. Přivítal nás usměvavý pán jménem Klaus Urban, který se o nás také celých pět dní staral. Ještě tentýž den nás provedl po celém areálu školy.

Druhý den po snídani jsme vyrazili do Schwandorfu. Přesně do PCCC’s, kde jsme se dozvěděli hodně o spolupráci mezi německou a českou policií Petrovice-Schwandorf. I zde nesmím zapomenout, že se o nás hezky postarali a namotivovali na možnou budoucí práci, ovšem za podmínky, když budeme umět skvěle německy. Odpoledne jsme se prošli do Nabburgu na zdejší policejní stanici. Zástupce této stanice nám vysvětlil, jak to u nich chodí, a dokonce nám ukázal policejní cely i policejní auta.

Třetí den dopoledne jsme si s žáky vyzkoušeli cvičení s tonfou a sledovali jsme jejich modelové situace. Po obědě jsme nasedli do policejního auta a vyjeli do Sulzbachu na prohlídku další policejní školy (o dost větší). Nakonec jsme si po příjezdu zpátky zastříleli na střelnici, což bylo pro nás nezapomenutelné, jelikož jsme stříleli ze zbraní, ze kterých nebudeme mít možnost na naší škole vystřelit.

Ve čtvrtek jsme spolu se třetím seminářem v 7:10 odstartovali hodinu modelových situací. Poté nás pan Urban odvezl do Regensburgu na policejní prezidium, které řídí činnost německé policie. Nejdříve nám vysvětlili, na co mají kolem sebe tolik přístrojů a nakonec nám povyprávěli o jejich nejzajímavějších případech.

Poslední den ráno jsme navštívili naši poslední hodinu cvičení se zbraněmi. Venku na sportovišti žáci trénovali složení zbraně, rozložení, nabití, vybití a rychlé nasazení. Po desáté hodině ranní jsme se rozloučili s panem zástupcem, který nás také v pondělí přivítal. Udělali jsme si společnou „fotečku“ na památku, rozdali dárky a s pocitem spokojenosti a s hlavou plnou nových zkušenosti jsme nasedli do auta a vydali se na zpáteční cestu domů.

Pro budoucí žáky, kteří budou mít možnost navštívit Německo, můžu jen sdělit, ať neváhají a určitě jedou. Tato šance se Vám mockrát nenaskytne!

 

Lenka Hořčičková
žákyně 3. ročníku