Menu

v jeho mimořádně náročném provedení – sportovci šplhali do výše 14 metrů bez přírazu a jediným závodníkem, kterému se podařilo 14 m vyšplhat, byl domácí Nikos Andriakopoulos s časem 23,4 vteřin … Dnes jsou šplh na tyči (dívky – 4,5 m) s přírazem a šplh na laně bez přírazu (hoši – 4,5 m) populárními disciplínami středoškolského sportu a díky Asociaci školních sportovních klubů ČR se každoročně setkávají nejlepší zástupci středních škol při republikovém finále Poháru AŠSK.

Letošní republiková soutěž se konala v Holešově – naše policejní škola je dlouholetým spolehlivým pořadatelem silových soutěží středoškoláků a pořadatelský tým se opět se ctí zhostil svého úkolu: po dva dny bojovalo deset dívčích a deset chlapeckých týmů oproti elektrické časomíře o pocty nejvyšší – a věru bylo na co se dívat! Ve finále děvčat se zaskvěla vynikajícími výkony především celková vítězka Marie Berčíková (Gymnázium Trutnov), která ve všech pěti pokusech šplhala pod 3 sekundy a posledním časem 2,27 sekund dokonce překonala český rekord této soutěže! Družstva dívek bojovala do posledního kola o celkové umístění a o stříbrné příčce Arcibiskupského gymnázia Kroměříž nakonec rozhodlo pouhých 15 setin … Chlapecká kategorie měla rovněž svého suveréna – Aleš Fišer (BPA Brno) převýšil druhého v pořadí o téměř celou sekundu a předvedl také nejlepší výkon soutěže – 3,20s; pomohl tak výrazně i k vítězství svého celku. K naší radosti se na medailových příčkách objevili i borci z naší školy, kdy posledními pokusy smazali setinovou ztrátu na Třinec a vybojovali bronzové medaile.

Dvoudenní soutěž měla - jak je tomu v Holešově zvykem - bezchybnou a přátelskou atmosféru a účast škol napříč celou republikou jen potvrdila stálou popularitu tohoto sportu u nás i ve světě. Všem závodníkům patří velký dík za předvedené skvělé výkony, rovněž všem trenérům – tělocvikářům za podporu svých svěřenců a za férový přístup k soutěži, poděkování rovněž patří všem pořadatelům za kvalitní zázemí celé soutěže. Finančně tuto soutěž podpořili Asociace školních sportovních klubů ČR společně s Krajskou radou Zlínského kraje, město Holešov a Zlínský kraj.

Výsledky:           

dívky   

1.Marie Berčíková (Gymnázium Trutnov)
2. Zuzana Drlíčková (Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž)
3. Iva Polcrová (Gymnázium Olomouc-Hejčín)

týmy    

1. Gymnázium Trutnov
2. Arcibiskupské gymnázium Kroměříž
3. Gymnázium Olomouc-Hejčín

hoši      

1. Aleš Fišer (BPA Brno)
2. František Pereles (SŠ polytechnická Brno)
3. František Bruk (SOŠ TŽ Třinec)
4. Dušan Neimeistr (VPŠ a SPŠ MV Holešov)

týmy    

1. BPA Brno
2. SŠ polytechnická Brno
3. VPŠ a SPŠ MV Holešov

Daniel Kolář, hlavní pořadatel