Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2016 Stáž SOŠ

Stáž SOŠ

Stáž žáků SOŠ ve vzdělávacím zařízení bavorské policie

Ve dnech 17. – 21. října 2016 jsme se zúčastnily pobytu na policejní škole v Sulzbach-Rosenbergu.

Po příjezdu do areálu školy jsme byly představeny vedení školy, našemu průvodci Polizeihauptkommissar Siegfriedu Piehlerovi a studentům „26. vzdělávacího semináře“, kteří se nám po celý týden věnovali.  V průběhu celého týdne jsme se účastnily výuky této třídy, např. výuky sebeobrany, práva, modelových situací – policista kontrolující vozidlo, dechová zkouška, zadržení řidiče pod vlivem alkoholu a následné sepisování protokolu na policejní stanici. V tělocviku jsme s německými studenty soutěžily a vyzkoušely jsme si také střelbu ze služební pistole Heckler-Koch P7M13 a samopalu MP5 a po následném úklidu střelnice jsme pomáhaly s čištěním zbraní.

Po ukončení povinného programu nás pan PHK Siegfried Piehler doprovázel při prohlídkách okolních měst. Navštívili jsme Norimberk, hrad s vyhlídkou, odkud bylo vidět celé město za záře pouličního osvětlení. Pokračovali jsme výkladem historie města a obdivovali jsme jeho krásu a zachovalost staveb.

Další den jsme směřovali do „Společného centra ve Schwandorfu“, kde probíhá česko-německá policejní a celní spolupráce. Shlédly jsme zajímavou přednášku týkající se činnosti centra, kterou nám paní učitelka Kropáčová musela z důvodu mnoha cizích slov celou průběžně překládat.

Po skončení přednášky a rozloučení se s místními policisty jsme jeli do Regensburgu, kde nás opět čekala barvitá historie a neobyčejná krása města.

Na konec pobytu nám p. Piehler zařídil prohlídku simulátoru jízd a zkušební jízdu v něm. Simulátor se skládal z obrovské kupole, v níž bylo uloženo auto, které bylo napojeno na monitory a na program, který simuloval jízdu jakýmkoli terénem a jakékoli dopravní situace.

Páteční dopoledne jsme zakončily rozloučením s žáky, kteří se o nás celý týden starali, s p. Piehlerem, který s námi měl po celý pobyt velikou trpělivost a věnoval nám všechen svůj volný čas, a taktéž se zástupci školy. Předaly jsme dárky a poděkovaly za celý krásný týden strávený s nimi, za spoustu zkušeností a zážitků z nového jazykového, policejního i kulturního prostředí.

Žákyně SOŠ Denisa Kořenková, Tereza Kolečková, Tina Skalická, Soňa Hrtánková

 

Aktuality

Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Banner