Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2016 Mezinárodní konference

Mezinárodní konference

Mezinárodní konference

Ve dnech 19. a 20. října 2016 uspořádala Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově mezinárodní vědeckou konferenci s názvem „Nové trendy vzdělávání policistů II.“

Témata konference:
  • Činnost bezpečnostních složek v kontextu aktuální bezpečnostní situace v Evropě.
  • Přínos mezinárodní spolupráce v oblasti vzdělávání.
  • Sdílení příkladů dobré praxe ve vzdělávání policistů.
  • Aktuální změny v systému vzdělávání bezpečnostních složek.
  • Nové metody a formy výuky.
  • Spojení teorie a praxe.

Pozvání přijala a s příspěvkem vystoupila náměstkyně ministra vnitra Mgr. Monika Pálková, MPA, představitelé našich partnerských škol a institucí ze Spolkové policie Německo – z ředitelství BPOL Mnichov, ze vzdělávací instituce Bavorské policie v Ainringu, z Policejní školy v Cluj-Napoce v Rumunsku a zástupci policejních škol z Pezinku a Košic. Policejní prezidium bylo zastoupeno policisty Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy a náměstky krajského ředitele Policie ČR Moravskoslezského a Zlínského kraje. Za Jihomoravský kraj přijeli policisté ze Školního vzdělávacího střediska v Brně.  Kromě delegace vedené ředitelem Odboru bezpečnostního výzkumu a vzdělávání reprezentoval  ministerstvo vnitra ještě ředitel Institutu pro veřejnou správu a zástupci VPŠ a SPŠ MV v Praze-Hrdlořezích.  Pestrost v zastoupení účastníků podtrhli představitelé Armády ČR – ředitel školy Vojenské policie ve Vyškově, zástupci ředitelství Generálního ředitelství cel, Akademie vězeňské služby a zástupci SOŠ a VOŠ požární ochrany z Frýdku-Místku. Pořádající školu, mimo vedení, reprezentovali vedoucí a zástupci jednotlivých předmětových oddělení. Komunikačním jazykem byl anglický a český jazyk.

Pro odpolední kulturní program pořadatelé tematicky zvolili Baťův Zlín – filozofie a vzdělávací systém Tomáše Bati. Příspěvky z konference budou zařazeny do sborníku, který bude zaslán všem účastníkům.

 

Aktuality

Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Banner