Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2016 Mezinárodní konference

Mezinárodní konference

Mezinárodní konference

Ve dnech 19. a 20. října 2016 uspořádala Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově mezinárodní vědeckou konferenci s názvem „Nové trendy vzdělávání policistů II.“

Témata konference:
  • Činnost bezpečnostních složek v kontextu aktuální bezpečnostní situace v Evropě.
  • Přínos mezinárodní spolupráce v oblasti vzdělávání.
  • Sdílení příkladů dobré praxe ve vzdělávání policistů.
  • Aktuální změny v systému vzdělávání bezpečnostních složek.
  • Nové metody a formy výuky.
  • Spojení teorie a praxe.

Pozvání přijala a s příspěvkem vystoupila náměstkyně ministra vnitra Mgr. Monika Pálková, MPA, představitelé našich partnerských škol a institucí ze Spolkové policie Německo – z ředitelství BPOL Mnichov, ze vzdělávací instituce Bavorské policie v Ainringu, z Policejní školy v Cluj-Napoce v Rumunsku a zástupci policejních škol z Pezinku a Košic. Policejní prezidium bylo zastoupeno policisty Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy a náměstky krajského ředitele Policie ČR Moravskoslezského a Zlínského kraje. Za Jihomoravský kraj přijeli policisté ze Školního vzdělávacího střediska v Brně.  Kromě delegace vedené ředitelem Odboru bezpečnostního výzkumu a vzdělávání reprezentoval  ministerstvo vnitra ještě ředitel Institutu pro veřejnou správu a zástupci VPŠ a SPŠ MV v Praze-Hrdlořezích.  Pestrost v zastoupení účastníků podtrhli představitelé Armády ČR – ředitel školy Vojenské policie ve Vyškově, zástupci ředitelství Generálního ředitelství cel, Akademie vězeňské služby a zástupci SOŠ a VOŠ požární ochrany z Frýdku-Místku. Pořádající školu, mimo vedení, reprezentovali vedoucí a zástupci jednotlivých předmětových oddělení. Komunikačním jazykem byl anglický a český jazyk.

Pro odpolední kulturní program pořadatelé tematicky zvolili Baťův Zlín – filozofie a vzdělávací systém Tomáše Bati. Příspěvky z konference budou zařazeny do sborníku, který bude zaslán všem účastníkům.

 

Aktuality

Ukázka - služební psi pro SOŠ 23 Květen 2017, 05.00
Ukázka - služební psi pro SOŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál FTK UP RZ
Ukázka - služební psi pro MŠ 23 Květen 2017, 04.58
Ukázka - služební psi pro MŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál Oneness
Návštěva BPOL 23 Květen 2017, 04.57
Návštěva BPOL
Pracovní návštěva BPOL – ředitelství
Matematická soutěž 18 Květen 2017, 04.52
Matematická soutěž
Celostátní matematická soutěž
Banner