Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2016 Europa Secura 2016 - krajské kolo

Europa Secura 2016 - krajské kolo

Krajské kolo Europa Secura 2016

Dne 26.5.2016 se konalo v Olomouci  v Domě dětí a mládeže krajské kolo soutěže Europa Secura -  celostátní soutěže  pro studenty středních škol o bezpečnosti, Evropské unii a Severoatlantické alianci a jejich rolích v systému světové bezpečnosti.   Soutěž vedly pracovnice z Úřadu vlády, mající na starosti problematiku  Evropské unie a světové bezpečnosti.

Soutěže se účastnilo pět družstev, která postoupila vítězně z prvního kola. Každé družstvo se v rámci deseti minut prezentovalo obsahem své zadané analýzy, jejíž  zadání obdrželi v kole prvním. Zhodnocení představené analýzy provedl tým  odbornic vedoucích soutěž. Poté každé družstvo předneslo posudek na oponentskou práci  soupeřícího  družstva se všemi klady i nalezenými negativy. Následovala škála otázek , na které se oponentské družstvo pokusilo odpovědět.

Soutěžní tým naší školy vytvořili žáci 2. ročníku, a to Nikita Hýžová, Charlota Da Silva  a Andrej Nemesh. Jako jediní postoupili z prvního kola ze Zlínského kraje. Prezentovali úspěšně problematiku Sýrie a Islamského státu. Dobře odvedli posudek na oponentskou práci na téma Palestina a Izrael.

Po necelém tříhodinovém klání se naši studenti umístili na velmi pěkném druhém místě. A mají chuť a elán se této soutěže účastnit i v dalším roce.

 

Mgr. Zuzana Hájková

Aktualizováno (Pondělí, 06 Červen 2016 05:36)

 

Aktuality

Ukázka - služební psi pro SOŠ 23 Květen 2017, 05.00
Ukázka - služební psi pro SOŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál FTK UP RZ
Ukázka - služební psi pro MŠ 23 Květen 2017, 04.58
Ukázka - služební psi pro MŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál Oneness
Návštěva BPOL 23 Květen 2017, 04.57
Návštěva BPOL
Pracovní návštěva BPOL – ředitelství
Matematická soutěž 18 Květen 2017, 04.52
Matematická soutěž
Celostátní matematická soutěž
Banner