Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2016 Sportovní kurz

Sportovní kurz

Sportovní kurz Pastviny

V neděli 15. 5. odjel první ročník na sportovní kurz do okolí Pastvinské přehrady v Orlických horách. Kurz jsme zahájili obědem, následovalo zabydlení v chatkách. Většina starších spolužáků nás děsila, jak bude v chatkách chladno, jak nám bude pršet na obličej, jak budeme chatky obývat s pavouky či jinou havětí. Z mého pohledu však byly chatky velmi útulné. Následoval úvodní nástup, na němž jsme byli rozděleni do šesti týmů. Každý z týmů zahájil kurz jinou aktivitou, mezi něž patřily: cyklistika, přežití v přírodě, boj s míči, střelba, softball a „loďky“.

Každý den začínal rozcvičkou, při které si šly vždy dva týmy do přehrady vyzkoušet svou otužilost. Následovala ranní hygiena, snídaně, nástup a seznámení týmů s aktivitami, jež je ten den čekají. V rámci tříhodinového dopoledního i odpoledního programu jsme se věnovali nejen jednotlivým sportovním činnostem, ale byli jsme zasvěceni i do tajů zdravovědy. Po skončení zaměstnání jsme se my, studenti, i naši lektoři vydali na vydatný oběd či večeři. Večer při nástupu učitelé zhodnotili naše výkony, pochválili nás, předali odměny a některé studenty i pokárali. Následoval večerní program, který si připravily vždy dva týmy. Obsah těchto programů je přísně tajný J. V úterý proběhl celodenní výšlap po Betonové hranici s exkurzí do dělostřelecké tvrze Bouda.

Našimi největšími úspěchy bylo: jako první kurz na Pastvinách jsme přežili krupobití, na loďce se nám vyklopili jen dva žáci, všichni jsme bez újmy přežili výšlap po Betonové hranici a nikdo se nám neztratil při orientačním běhu. Všichni jsme vrátili v pořádku domů a po víkendu jsme opět plní sil zasedli do školních lavic.

Petra Dolinková, 1.B

 

Aktuality

Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Na kolo jen s přilbou - 2017 14 Červen 2017, 06.30
Na kolo jen s přilbou - 2017
Na kolo jen s přilbou Ve středu 7. června 2017
Banner