Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2016 Europa Secura 2016

Europa Secura 2016

Europa Secura 2016

V letošním roce  se realizuje  již 9. ročník týmové soutěže pro studenty středních škol Europa Secura. EuropaSecura je celostátní soutěž pro studenty středních škol o bezpečnosti, Evropské unii a Severoatlantické alianci a jejich rolích v systému světové bezpečnosti.

Studenti tak mají jedinečnou šanci prokázat své znalosti, vyzkoušet si týmovou spolupráci a zasoutěžit si se svými vrstevníky mimo jiné o poznávací cestu do Bruselu. Soutěž je rozdělena do několika fází – počínaje prvním kolem na konci března, krajským kolem v dubnu a v  květnu a celostátním kolem v polovině června konče.

Soutěžní tým naší školy vytvořili žáci 2. ročníku, a to Nikita Hýžová, Vojtěch Platek, Charlota Da Silva, Stanislav Tesařík  a Andriy Nemesh.

V prvním kole soutěže prověřili studenti své  vědomostí o bezpečnostních otázkách, Evropské unii a Severoatlantické alianci. Test vyplňovali  prostřednictvím internetu v omezeném čase (90 minut). Uspěli  podle počtu dosažených bodů a postoupili do krajského kola.

Krajské kolo soutěže je organizováno na úrovni krajů. Skládá se z části písemné a ústní. Písemné kolo je zaměřeno na vypracování specifické bezpečnostní analýzy. Studenti mají za úkol stát se experty na zahraniční a bezpečnostní politiku a připravit analýzu pro vládu konkrétní země, pro Evropskou unii či NATO. Naši studenti tak učinili a uspěli jako jediný tým ze Zlínského kraje. Teď je čeká  pozvánka do ústní části krajského kola s přípravou  posudku jedné konkurenční analýzy k oponentuře, a to  26. května v Olomouci.

Za Předmětové oddělení všeobecně vzdělávacích předmětů gratulujeme a přejeme úspěch i v tomto kole.

Mgr.Zuzana Hájková

 

Aktuality

Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Banner