Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2016 Exkurze PZS

Exkurze PZS

Odborná praxe na PZS a ZZSZK v Kroměříži

Dne 19. 4. 2016 se studenti třetích ročníků, zúčastnili odborné praxe, jejíž součástí byla návštěva Protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice v Kroměříži a Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje se sídlem v Kroměříži.

V prostorách Protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanice si mohli studenti prohlédnout prostory určené k nedobrovolné detoxikaci. Dále jim byl ze strany místní vrchní sestry paní Marie Christovové poskytnut odborný výklad. Studentům byla přiblížena historie záchytné stanice v Kroměříži, dále postup příjmu a propouštění opilého či intoxikovaného člověka a v neposlední řadě také osvětlena spolupráce s Policií České republiky.

V prostorách vozového parku Zdravotnické záchranné služby bylo studentům umožněno prohlédnout si interiér vozidla určeného pro výjezdy rychlé lékařské pomoci. Jedná se o vozidlo Volkswagen Transporter T5 s kufrovou nástavbou, ve které jsou umístěny potřebné přístroje, nástroje a medikamenty, důležité pro poskytnutí adekvátní pomoci a záchrany života. Některé z přístrojů zjišťující základní životní funkce si mohli studenti vyzkoušet i osobně.  Dále vedoucí lékař MUDr. Marek Obrtel  poskytl všeobecné informace týkající se spolupráce s ostatními složkami integrovaného záchranného systému a popsal postup záchranářů od okamžiku přijetí oznámení o zranění osoby, po okamžik poskytnutí pomoci zraněnému.

Možnost nahlédnout do prostor, které nejsou volně veřejnosti přístupné, bylo zajímavé a přínosné.

 

kpt. Mgr. Bc.  Lenka Přikrylová
kpt. Mgr. Andrea Zapletalová

 

Aktuality

Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Banner