Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2016 Konference Rumunsko

Konference Rumunsko

Účast na mezinárodní konferenci

Na základě pozvání ředitele policejní školy “Septimu Mureşan“ v Cluj-Napoce (Rumunsko) se uskutečnila zahraniční služební cesta policistů VPŠ a SPŠ MV v Holešově do policejní školy v Rumunsku. Služební cesty se zúčastnil zástupce vedoucího oddělení zabezpečení výuky pplk. Mgr. Lumír Hendrych, Ph.D. a pplk. Mgr. Eva Vichlendová, rada pro zahraniční styky, prevenci a propagaci.

Obsahem zahraniční cesty byla účast na mezinárodní konferenci s názvem „Public order in Europe, between tradition and contemporary times“. Pozvání kromě hostů z veřejné správy a univerzity z Cluj-Napocy, přijali také zástupci policejních škol ze zahraničí - SOŠ PZ Pezinok (Slovensko), SOŠ PZ Košice (Slovensko), Policejní školy v Katowicích (Polsko), Policejní školy z Miškolce (Maďarsko) a Policejní akademie Dolního Saska (Německo).

Konference se zúčastnil i zástupce policejního útvaru Monta z Itálie. Dále se účastnili kolegové z policejních škol Oradea a Campine a představitelé výkonných útvarů rumunské policie. Konferenci zahájil ředitel Policejní školy plk. Tanco.  Zástupci VPŠ a SPŠ MV v Holešově připravili a prezentovali příspěvek s názvem „Koncepce rozvoje Policie ČR na léta 2016 – 2020“, a to v kontextu aktuální bezpečnostní situace. Prezentace byla přijata pozitivně, účastníci se po monologické části i později neformálně aktivně dotazovali. Komunikačním jazykem konference byl anglický jazyk.

Součástí programu byla také výstava historických bankovek a předmětů vztahujících se k policii.

 

Aktuality

Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Banner