Hlavní stránka Charita 2015

Charita 2015

Charita Holešov

V letošním školním roce byla obnovena spolupráce naší školy s Charitou Holešov. Připravují se akce, kterých se budou žáci střední odborné školy účastnit v rámci svých volnočasových aktivit a tedy s pomocí vychovatelek p. Bendové a p. Kvasnicové.

Do konce kalendářního roku je plánována Vánoční besídka pro seniory a pomoc při  výrobě vánočních dekorací i kroužky pro děti ze sociálně slabších rodin.

První naší společnou akcí byla Humanitární sbírka šatstva.  V pátečních odpoledních hodinách dne 23. října 2015 pomáhalo 20 žáků naší školy se zpracováním sbírky. Vytvořili jsme „ hada“ a pytle se šatstvem začaly plnit přistavené auto. Protože se letos nasbíralo více tun než v minulých letech, jedno auto nestačilo, odvezla se várka a auto jsme začali plnit podruhé.

V sobotu 21. listopadu jsme byli připraveni v supermarketu Tesco Holešov ve slušivých zástěrkách nabídnout kupujícím, že dnes mají jedinečnou možnost koupit a pak prostřednictvím Charity věnovat jakoukoliv trvanlivou potravinu potřebným lidem z Holešova a jeho okolí.  Výsledkem bylo přes 500 kg potravin.

Dozvěděli jsme se, že nashromážděné šatstvo i potraviny se svezou na centrální místa a odtud jsou na základě požadavku sociálního odboru předány konkrétním lidem a rodinám.

Naší zatím poslední akcí bylo 26. listopadu balení Tříkrálové sbírky. Práce nám šla od ruky a bylo veselo nejen proto, že se zapojujeme v  hojném počtu, ale také nás těší vědomí, že se ještě najdou lidé, kteří myslí na druhé.

Doufáme, že i následujícími akcemi uděláme někomu radost nebo přispějeme k řešení jeho těžké životní situace.

 

žáci VPŠ a SPŠ MV v Holešově

  • Image folder specified does not exist!
  •  

 

Aktuality

Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Banner