Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2015 Den Policie 2015

Den Policie 2015

„Den Policie 2015“

VPŠ a SPŠ MV v Holešově v součinnosti s Městskou policií Holešov za podpory města Holešova uspořádala ve čtvrtek dopoledne dne 21. května 2015 prezentační akci s názvem „Den Policie 2015“.

Akce probíhala na nádvoří a v zahradě zámku a byla určena pro veřejnost a žáky škol v holešovském regionu.

Účastnici shlédli dynamické ukázky záchranných integrovaných složek (hasičů a zdravotnické služby), kteří v součinnosti předvedli vyproštění osob z havarovaného automobilu, dále akční ukázku zadržení nebezpečného pachatele příslušníky vojenské policie, velkou pozornost přitáhla ukázka výcviku služebních psů. Tradičně nadšený aplaus sklidilo vystoupení oddílu služební hipologie ze Zlína.

Diváci si mohli projít i statická stanoviště, kde si mohli vyzkoušet střelbu z laserové pistole, seznámit se s různými druhy cestovních dokladů a „ověřit“ si jejich pravost, podívat se na ukázku první pomoci či provést na místě dechovou zkoušku na alkohol. K  prohlídce byl přistaven i služební motocykl Yamaha 1300 a služební vozidlo policie VW Passat. Nepřehlédnutelné bylo stanoviště Speciální pořádkové jednotky z Ostravy, která přivezla ukázat technické prostředky, výstroj a výzbroj. Technicky založení účastnici obdivovali robota s teleskopickou rukou, kterého mimo jiné přivezli pyrotechnici z Olomouce. Naši policisté základní odborné přípravy bezchybně provedli ukázku výcviku donucovacích prostředků a prvky z bojových umění.

Na nádvoří zámku prezentovala svoji práci Městská policie Holešov, která si přizvala ke spolupráci Střední odbornou školu ochrany osob a majetku ve Zlíně. Své místo  na nádvoří měl i stánek hasičů s Hasíkem. Občerstvení po celé dopoledne zajišťovalo Odborné učiliště Holešov.

Bezesporu největší atrakcí celého dopoledne byl přílet policejního vrtulníku, který dosedl do zámecké zahrady po desáté hodině. Všichni přítomní si mohli prohlédnout vrtulník nejen zvenku, ale i zevnitř a udělat si na památku hezkou fotku.

I přes nepřízeň počasí si snad všichni, kdo si našli cestu do zámku, dopoledne užili a odcházeli byť „zmrzlí“, ale spokojeni.

Velký dík patří všem, kteří se na této akci organizačně podíleli.

 

Aktuality

Ukázka - služební psi pro SOŠ 23 Květen 2017, 05.00
Ukázka - služební psi pro SOŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál FTK UP RZ
Ukázka - služební psi pro MŠ 23 Květen 2017, 04.58
Ukázka - služební psi pro MŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál Oneness
Návštěva BPOL 23 Květen 2017, 04.57
Návštěva BPOL
Pracovní návštěva BPOL – ředitelství
Matematická soutěž 18 Květen 2017, 04.52
Matematická soutěž
Celostátní matematická soutěž
Banner