Hlavní stránka Den Policie 2015

Den Policie 2015

„Den Policie 2015“

VPŠ a SPŠ MV v Holešově v součinnosti s Městskou policií Holešov za podpory města Holešova uspořádala ve čtvrtek dopoledne dne 21. května 2015 prezentační akci s názvem „Den Policie 2015“.

Akce probíhala na nádvoří a v zahradě zámku a byla určena pro veřejnost a žáky škol v holešovském regionu.

Účastnici shlédli dynamické ukázky záchranných integrovaných složek (hasičů a zdravotnické služby), kteří v součinnosti předvedli vyproštění osob z havarovaného automobilu, dále akční ukázku zadržení nebezpečného pachatele příslušníky vojenské policie, velkou pozornost přitáhla ukázka výcviku služebních psů. Tradičně nadšený aplaus sklidilo vystoupení oddílu služební hipologie ze Zlína.

Diváci si mohli projít i statická stanoviště, kde si mohli vyzkoušet střelbu z laserové pistole, seznámit se s různými druhy cestovních dokladů a „ověřit“ si jejich pravost, podívat se na ukázku první pomoci či provést na místě dechovou zkoušku na alkohol. K  prohlídce byl přistaven i služební motocykl Yamaha 1300 a služební vozidlo policie VW Passat. Nepřehlédnutelné bylo stanoviště Speciální pořádkové jednotky z Ostravy, která přivezla ukázat technické prostředky, výstroj a výzbroj. Technicky založení účastnici obdivovali robota s teleskopickou rukou, kterého mimo jiné přivezli pyrotechnici z Olomouce. Naši policisté základní odborné přípravy bezchybně provedli ukázku výcviku donucovacích prostředků a prvky z bojových umění.

Na nádvoří zámku prezentovala svoji práci Městská policie Holešov, která si přizvala ke spolupráci Střední odbornou školu ochrany osob a majetku ve Zlíně. Své místo  na nádvoří měl i stánek hasičů s Hasíkem. Občerstvení po celé dopoledne zajišťovalo Odborné učiliště Holešov.

Bezesporu největší atrakcí celého dopoledne byl přílet policejního vrtulníku, který dosedl do zámecké zahrady po desáté hodině. Všichni přítomní si mohli prohlédnout vrtulník nejen zvenku, ale i zevnitř a udělat si na památku hezkou fotku.

I přes nepřízeň počasí si snad všichni, kdo si našli cestu do zámku, dopoledne užili a odcházeli byť „zmrzlí“, ale spokojeni.

Velký dík patří všem, kteří se na této akci organizačně podíleli.

  • Image folder specified does not exist!
  •  

 

Aktuality

POKOS 2017 29 Červen 2017, 04.25
POKOS 2017
POKOS 2017 V pondělí 26. června 2017 proběhla
Dračí lodě 2017 28 Červen 2017, 04.34
Dračí lodě 2017
Hranice Dragons 22.6.2017Mistrovství České
Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Banner