Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2015 Návštěva soudních institucí

Návštěva soudních institucí

Návštěva soudních institucí
a úřadu Veřejné ochránkyně práv

Dne 24.2.2015 se všechny tři třídy 1. ročníku Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV v Holešově spolu s vybranými učiteli práva, účastnili exkurze na Ústavním soudu, Nejvyšším soudu a úřadu Veřejné ochránkyně práv v Brně.

Na Ústavním soudu nás čekal přednášející JUDr. Vlastimil Göttinger Ph.D., který nás zasvětil do historie ústavnictví i do současné představy činnosti práce ústavních soudců. Přednáška byla na vysoké úrovni. Studenti byli seznámeni s reprezentativní místností Ústavního soudu, kde zasedají soudci Ústavního soudu.

Návštěva Nejvyššího soudu byla pojata již méně náročně, s plnohodnotným výkladem činností soudců Nejvyšší soudu, seznámení s jednací síní, zasedací místností soudců Nejvyššího soudu a „cel“ v budově. Studenti jednací síň poznávali z mediálně známých kauz. Tohoto úkolu se zhostil pan Ing. Petr Knötig, tiskový mluvčí NS zcela profesionálně.

Poslední seznámení proběhlo na úřadu Veřejné ochránkyně práv, kde žákům byla vysvětlena nejen funkce a postavení ombudsmanky a jejích pracovníků-právníků, ale i vztah k činnosti veřejné správy. Výklad a poté dialog formou zodpovězených otázek ze strany žáků byl proveden paní Mgr. Ivou Hrazdílkovou, tiskovou mluvčí VOP.

Samotnou exkurzi do jednotlivých institucí žáci hodnotili kladně, a to nejen výkladovou část, ale zejména osobní seznámení s prostory budov. Návštěva ústavních institucí a úřadu proběhla v souladu se Školním vzdělávacím programem v návaznosti na Ústavní právo.

 

kpt. Mgr. Zuzana Soukupová

 

Aktuality

Ukázka - služební psi pro SOŠ 23 Květen 2017, 05.00
Ukázka - služební psi pro SOŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál FTK UP RZ
Ukázka - služební psi pro MŠ 23 Květen 2017, 04.58
Ukázka - služební psi pro MŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál Oneness
Návštěva BPOL 23 Květen 2017, 04.57
Návštěva BPOL
Pracovní návštěva BPOL – ředitelství
Matematická soutěž 18 Květen 2017, 04.52
Matematická soutěž
Celostátní matematická soutěž
Banner