Hlavní stránka Návštěva soudních institucí

Návštěva soudních institucí

Návštěva soudních institucí
a úřadu Veřejné ochránkyně práv

Dne 24.2.2015 se všechny tři třídy 1. ročníku Vyšší policejní školy a Střední policejní školy MV v Holešově spolu s vybranými učiteli práva, účastnili exkurze na Ústavním soudu, Nejvyšším soudu a úřadu Veřejné ochránkyně práv v Brně.

Na Ústavním soudu nás čekal přednášející JUDr. Vlastimil Göttinger Ph.D., který nás zasvětil do historie ústavnictví i do současné představy činnosti práce ústavních soudců. Přednáška byla na vysoké úrovni. Studenti byli seznámeni s reprezentativní místností Ústavního soudu, kde zasedají soudci Ústavního soudu.

Návštěva Nejvyššího soudu byla pojata již méně náročně, s plnohodnotným výkladem činností soudců Nejvyšší soudu, seznámení s jednací síní, zasedací místností soudců Nejvyššího soudu a „cel“ v budově. Studenti jednací síň poznávali z mediálně známých kauz. Tohoto úkolu se zhostil pan Ing. Petr Knötig, tiskový mluvčí NS zcela profesionálně.

Poslední seznámení proběhlo na úřadu Veřejné ochránkyně práv, kde žákům byla vysvětlena nejen funkce a postavení ombudsmanky a jejích pracovníků-právníků, ale i vztah k činnosti veřejné správy. Výklad a poté dialog formou zodpovězených otázek ze strany žáků byl proveden paní Mgr. Ivou Hrazdílkovou, tiskovou mluvčí VOP.

Samotnou exkurzi do jednotlivých institucí žáci hodnotili kladně, a to nejen výkladovou část, ale zejména osobní seznámení s prostory budov. Návštěva ústavních institucí a úřadu proběhla v souladu se Školním vzdělávacím programem v návaznosti na Ústavní právo.

 

kpt. Mgr. Zuzana Soukupová

  • Image folder specified does not exist!
  •  

 

Aktuality

Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Banner