Hlavní stránka Jazykové soutěže 2015

Jazykové soutěže 2015

Jazykové soutěže

Dne 5. 2. 2015 se konalo na gymnáziu v Holešově okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce. Studenti absolvovali tři soutěžní části – poslech s porozuměním, popis obrázku a konverzaci s porotou na vylosované téma. Z VPŠ a SPŠ MV se soutěže zúčastnil žák prvního ročníku Vojtěch Kovářík z 1C. I přes velmi těžké vylosované téma se náš žák v silné konkurenci starších studentů gymnázií se zkušenostmi ze studijních i pracovních pobytů v německy mluvících zemí rozhodně neztratil a úspěšně naši školu reprezentoval.

Dne 6. 2. 2015 proběhlo okresní kolo Olympiády v českém jazyce, které se konalo na Gymnáziu v Kroměříži.Za naši školu se zúčastnily žákyně 2. ročníku Barbora Kratková ze 2.B a Šárka Svobodová ze 2.C, které vyhrály ve školním kole olympiády. Soutěž probíhala ve dvou částech, nejprve náročný jazykový test a po přestávce psali žáci slohový úkol – úvahu na vyhlášené téma.Naše žákyně školu vzorně reprezentovaly a obstály mezi žáky z gymnázií a ostatních středních škol se ctí.

Dne 18. 2. 2015 se vítězka školního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce Vendula Kaděrová zúčastnila okresního kola na Gymnáziu L. Jaroše v Holešově. Po prvotním úspěchu v poslechové části, kterou Vendula zvládla jako jedna z nejlepších, si vylosovala téma, které se neřadí přímo mezi její oblíbené. I přesto ale prokázala výborné znalosti v oblasti gramatiky a slovní zásoby a tudíž výborně reprezentovala naší školu mezi ostatními školami okresu Kroměříž. Bohužel se v soutěži vyhlašují pouze první tři místa, která tradičně obsazují studenti Arcibiskupského Gymnázia, Gymnázia Kroměříž a Gymnázia L. Jaroše Holešov, mající vyšší hodinovou dotaci na výuku cizího jazyka oproti naší škole. Nicméně Vendule patří velká gratulace, protože se řadí mezi sedm nejlepších studentů okresu Kroměříž.

PO VVP

  • Image folder specified does not exist!
  •  

Aktualizováno (Středa, 25 Únor 2015 07:24)

 

Aktuality

Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Banner