Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2017 Clay - Eva 2017

Clay - Eva 2017

Noční pochod Clay-Eva

Dne 21. dubna se uskutečnil 14. ročník nočního pochodu Clay-Eva, který se konal na památku a počest paradesantní skupiny Clay-Eva, která roku 1944 seskočila do údolí Trnovce. Skupina musela podniknout dlouhý a náročný pochod Hostýnskými vrchy, aby navázala spojení s domácím odbojem.

Místo našeho srazu bylo v Holešově na nádraží, zde proběhla prezence jednotlivých účastníků. Poté naše skupina, složená ze žáků střední školy vedená Mariánem Tomečkem a Mgr. Vendulou Durdovou, odjela autobusem do obce Hostišová. Zde byl začátek pochodu a tradiční zahájení celé akce. Uskutečnil se seskok parašutistů AČR a čestní hosté přednesli své projevy. Celkově zahájení působilo velmi slavnostně. Zakončeno bylo československou hymnou zpívanou všemi účastníky pochodu.

Po zahájení jsme vyrazili na cestu Hostýnskými vrchy, dlouhou 36 km. S každým dalším kilometrem v nohách jsme naráželi na nástrahy hor jako například sníh, bláto, kameny a místy velmi prudké stoupání. Na prvním a posledním checkpointu jsme obdrželi pamětní „cancátko“, které nám bude připomínat tuto strastiplnou cestu. Okolo 4. hodiny ranní jsme se připlazili do cíle v Bystřici pod Hostýnem.

Těšíme se na další ročník této, podle nás, zdařilé akce.

 

Johanna Havelková
Michaela Hlaváčiková, 3.B

Aktualizováno (Pátek, 28 Duben 2017 06:00)

 

Aktuality

Ukázka - služební psi pro SOŠ 23 Květen 2017, 05.00
Ukázka - služební psi pro SOŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál FTK UP RZ
Ukázka - služební psi pro MŠ 23 Květen 2017, 04.58
Ukázka - služební psi pro MŠ
Ukázka výcviku služebních psů – areál Oneness
Návštěva BPOL 23 Květen 2017, 04.57
Návštěva BPOL
Pracovní návštěva BPOL – ředitelství
Matematická soutěž 18 Květen 2017, 04.52
Matematická soutěž
Celostátní matematická soutěž
Banner