Foto a články z akcí

Banner
Banner
Hlavní stránka 2017 Šplh - republikové finále SŠ 2017

Šplh - republikové finále SŠ 2017

Republikové finále ve šplhu SŠ -
nejlepší šplhouny najdete na Moravě!

Šplh patří mezi disciplíny s dlouholetou historií - na prvních novodobých Olympijských hrách v Athénách roku 1896 pořadatelé zařadili do sportovní gymnastiky šplh v jeho mimořádně náročném provedení – sportovci šplhali do výše 14 metrů bez přírazu a jediným závodníkem, kterému se podařilo 14 m vyšplhat, byl domácí Nikos Andriakopoulos s časem 23,4 vteřin … Dnes jsou šplh na tyči (dívky – 4,5 m) s přírazem a šplh na laně bez přírazu (hoši – 4,5 m) populárními disciplínami středoškolského sportu a díky Asociaci školních sportovních klubů ČR se každoročně setkávají nejlepší zástupci středních škol při republikovém finále Poháru AŠSK.

Letošní republiková soutěž se konala v Holešově – naše policejní škola je dlouholetým spolehlivým pořadatelem silových soutěží středoškoláků a pořadatelský tým se opět se ctí zhostil svého úkolu: po dva dny bojovalo deset dívčích a deset chlapeckých týmů oproti elektrické časomíře o pocty nejvyšší – a věru bylo na co se dívat! Ve finále děvčat se zaskvěla vynikajícími výkony především celková vítězka Marie Berčíková (Gymnázium Trutnov), která ve všech pěti pokusech šplhala pod 3 sekundy a posledním časem 2,27 sekund dokonce překonala český rekord této soutěže! Družstva dívek bojovala do posledního kola o celkové umístění a o stříbrné příčce Arcibiskupského gymnázia Kroměříž nakonec rozhodlo pouhých 15 setin … Chlapecká kategorie měla rovněž svého suveréna – Aleš Fišer (BPA Brno) převýšil druhého v pořadí o téměř celou sekundu a předvedl také nejlepší výkon soutěže – 3,20s; pomohl tak výrazně i k vítězství svého celku. K naší radosti se na medailových příčkách objevili i borci z naší školy, kdy posledními pokusy smazali setinovou ztrátu na Třinec a vybojovali bronzové medaile.

Dvoudenní soutěž měla - jak je tomu v Holešově zvykem - bezchybnou a přátelskou atmosféru a účast škol napříč celou republikou jen potvrdila stálou popularitu tohoto sportu u nás i ve světě. Všem závodníkům patří velký dík za předvedené skvělé výkony, rovněž všem trenérům – tělocvikářům za podporu svých svěřenců a za férový přístup k soutěži, poděkování rovněž patří všem pořadatelům za kvalitní zázemí celé soutěže. Finančně tuto soutěž podpořili Asociace školních sportovních klubů ČR společně s Krajskou radou Zlínského kraje, město Holešov a Zlínský kraj.

Výsledky:           

dívky   

1.Marie Berčíková (Gymnázium Trutnov)
2. Zuzana Drlíčková (Tauferova SOŠ veterinární Kroměříž)
3. Iva Polcrová (Gymnázium Olomouc-Hejčín)

týmy    

1. Gymnázium Trutnov
2. Arcibiskupské gymnázium Kroměříž
3. Gymnázium Olomouc-Hejčín

hoši      

1. Aleš Fišer (BPA Brno)
2. František Pereles (SŠ polytechnická Brno)
3. František Bruk (SOŠ TŽ Třinec)
4. Dušan Neimeistr (VPŠ a SPŠ MV Holešov)

týmy    

1. BPA Brno
2. SŠ polytechnická Brno
3. VPŠ a SPŠ MV Holešov

Daniel Kolář, hlavní pořadatel

 

Aktuality

Exkurze Velehrad 26 Červen 2017, 04.54
Exkurze Velehrad
Závěr semináře „Mravní a křesťanská
Projekt mobility 21 Červen 2017, 04.34
Projekt mobility
Projekt mobility Ve dnech od 5. června do 9. června
Střelecká soutěž 15 Červen 2017, 04.36
Střelecká soutěž
Střelecká soutěž žáků 3. ročníku Dne 13.
Přehlídka odborných prací 14 Červen 2017, 06.31
Přehlídka odborných prací
Přehlídka odborných prací Ve středu 7. 6. 2017 se
Banner