Menu

Den pro zdraví

Dne 13. dubna 2019 proběhl v prostorách 3. Základní školy v Holešově již XII. ročník akce „Den pro zdraví“.

Naše škola se prezentovala ukázkami první pomoci s možností praktického nácviku KPR a použití automatického externího defibrilátoru. Akce se velice zdařila, byla na ní prezentována celá řada produktů a aktivit souvisejících se zdravým stravováním, pohybovými aktivitami, poskytnutím první pomoci lidem ohroženým na životě a věcí související se zdravým životním stylem. Velice aktivně prezentovaly školu v den svého volna žákyně prvního ročníku: Barbora Marholtová, Magdaléna Rožnovská z 1. A a Natálie Stojanová z 1. C. Problematiku první pomoci prezentovala v součinnosti také kpt. Mgr. Pavlína Halašková, vrchní komisařka Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy.

plk. Mgr. Karel Hrudík

Krajský přebor psovodů se služebními psy

Ve dnech 7. – 12. dubna 2019 se uskutečnil Krajský přebor psovodů se služebními psy Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v součinnosti s Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje. Akce se zúčastnili dva příslušníci pracoviště ochrany areálu a krizového řízení, a to praporčík David Polzer jako figurant a praporčík Josef Vanda jako soutěžící. Praporčík Josef  Vanda obsadil v silné konkurenci skvělé třetí místo.

Děkuji příslušníkům za vzornou reprezentaci školy.

mjr. Ing. Bc. Radek Kvasnica

Úspěšná reprezentace VPŠ a SPŠ MV Holešov ve florbalu

 

Zasloužená pochvala patří žákyním naší školy, které se už více jak deset let scházejí každé pondělí trénovat florbal. Přestože se každým rokem odchodem maturantek mění sestava družstva, výkonnost hráček neustále roste.

Letošní florbalová sezona 2018/19 byla nejúspěšnější v historii naší školy. Dívky hrály dvě soutěže a v obou dosáhly výborných výsledků. Zvítězily v okresních i krajských kolech a postoupily do kvalifikace o republikové finále v Jeseníku a do národního finále v Brně.

  1. Soutěž pořádaná ASŠK pro střední školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií (roč. nar. 2003 – 1999)
  • 5.12. 2018   Holešov - 1. místo okresní kolo
  • 19.2. 2019   Uherský Brod - 1. místo  krajské kolo
  • 28.3. 2019   Jeseník - 3. místo  kvalifikace o RF

Do kvalifikace o republikové finále postoupila vítězná družstva krajských kol Zlínského, Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Za zmínku stojí zápas, kdy naše hráčky nastoupily proti družstvu dívek Gymnázia Čajkovského Olomouc, které mělo v sestavě několik ligových hráček. Výsledek 2:4 proti těmto kvalitním hráčkám je vynikající.

  1. KB FLORBAL CHALLENGE je soutěž probíhající od října do dubna, má republikový charakter, je zaměřena na hráčky a hráče všech typů středních škol, odborných učilišť a gymnázií. (roč. nar. 2003 – 2001)
  • 12.11. 2018 Otrokovice - 1. místo, okresní kolo
  • 21.1. 2019   Otrokovice - 1. místo, krajské kolo
  • 21.3. 2019   Brno - 5. místo, národní finále - východ

Do národního finále postoupilo osm školních týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Soutěž byla velmi vyrovnaná, neboť do ní již nemohlo nastoupit tolik ligových hráček, protože účastnit se mohly jen žákyně prvního, druhého, případně třetího ročníku, které splnily podmínku roč. nar. 2001. Naše hráčky bojovaly s velkým nasazením a medailovou pozici by si určitě zasloužily. Mít trochu sportovního štěstí, bylo vše jinak. Během turnaje hrály „Holky z policejní“ s vítězným týmem VOŠZ Brno 2:3, se stříbrným gymnáziem Jičín 2:2 a bronzovým týmem SOŠOS Jihlava zvítězily 4:3.

Naši školu v těchto soutěžích reprezentovaly:

1.A      Blanařová Adéla, Doleželová Renata, Hověžáková Šarlota, Kovaříková Justýna, Janíková Denisa
1.B      Kuchařová Agáta, Páclová Valentýna
1.C      Richtárechová Lucie, Volková Jana
1.D      Langhammerová Nikol
2.B      Petrková Eliška
2.C      Podivínová Lucie, Sedláková Viktorie, Skalská Tereza
2.D      Kynčlová Veronika
3.A      Zámorská Kateřina
4.C      Pfefferová Kamila

 

Mgr. Petra Podvalová
vychovatelka

Mezinárodní seminář

Ve dnech 9. a 10. dubna 2019 Vyšší policejní škola a Střední policejní škola Ministerstva vnitra v Holešově uspořádala odborný seminář s mezinárodní účastí s názvem „Problematika hromadného narušení veřejného pořádku při sportovních, kulturních a jiných akcích“.

Seminář byl velmi kvalitně zastoupen v podobě expertů z  Krajského ředitelství policie Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského, Jihomoravského, Ústeckého kraje a z Krajského ředitelství Hlavního města Praha. Z Policejního prezídia, konkrétně z Úřadu pro Službu kriminální policie a vyšetřování přijeli dva kolegové. Oblast vzdělávání byla zastoupena (kromě pořádající školy) Útvarem policejního vzdělávání a služební přípravy a partnerskou školou v Praze-Hrdlořezích. Soukromý sektor reprezentoval zástupce bezpečnostní agentury Čechymen.

Ze zahraničních partnerů pozvání přijali zástupci Policejní školy v Katowicích, Střední odborné školy PZ Pezinok, zástupce vzdělávací instituce pro Bavorskou policii v Ainringu a kolegové ze Spolkové policie Německo z Mnichova.

Všechny prezentace měly velmi vysokou odbornou úroveň, účastníci pozitivně hodnotili především možnost profesní výměny informací a zkušeností, což samozřejmě byl hlavní smysl a cíl pořádaného semináře.

Turnaj v badmintonu

Dne 4. dubna 2019 se v prostorách tělocvičny VPŠ a SPŠ MV v Holešově konal badmintonový turnaj. Přátelského zápasu se zúčastnili vybraní žáci z domovů mládeže města Holešov, Kroměříže, Otrokovic a Zlína. V kategoriích dvouhra chlapci, dvouhra dívky a smíšená čtyřhra bylo odehráno celkem 71 zápasů v podobě dvou zkrácených setů s počítáním do deseti bodů. Postoupivší hráči pak bojovali o první tři místa a předvedli kvalitní výkony. Nakonec všichni zúčastnění, ale hlavně výherci, byli odměněni chutnými cenami.

Studenti naší školy obsadili krásná místa:

dvouhra chlapci:

1. místo - Levý Josef
2. místo - Vojtuš Jakub
3. místo - Stloukal Zbyněk

dvouhra dívky:

1. místo – Horáková Bára
3. místo – Páclová Valentýna

smíšená čtyřhra:

2. místo – Levý Josef a Valošková Veronika

 

 Bc. Martina Velimová, odd. vychovatelů