Menu

Jedna proti všem aneb Sprechen Sie Deutsch?

Ve čtvrtek 14. února 2019  se konalo okresní kolo v konverzační soutěži z německého jazyka, které se konalo v prostorách Gymnázia Ladislava Jaroše v Holešově.

Do okresního kola postoupilo    18 žáků. Naši školu reprezentovala žákyně 3. ročníku Veronika Valošková.

Veronika sice do krajského kola nepostoupila, ale ráda bych zdůraznila, že za svůj výkon se nemusí stydět. Byla jediná, kdo nestuduje na gymnáziu. To mimo jiné znamená, že má výrazně méně výuky v němčině, přesto se mezi gymnazisty neztratila ani v poslechové části, ani v ústní interakci s porotou.

Veronice děkuji za reprezentaci školy a přípravu nad rámec standardní výuky a přeji jí, ať se i nadále zdokonaluje.

Mgr. Martina Pořízková

Zimní výcvikový kurz

Ve dnech 13. - 18. 1. 2019 proběhl zimní výcvikový kurz tříd 2. A a 2. B střední odborné školy. Kurz se uskutečnil ve skiareálu Pec pod Sněžkou - Černá Hora. Kromě každodenního dopoledního a odpoledního výcviku v terénu, byly pro naše žáky zabezpečeny přednášky na téma zajištění bezpečnosti, úrazová prevence a chování na horách a nové trendy v lyžařském vybavení. Povětrnostní podmínky v průběhu kurzu byly značně proměnlivé.  Zažili jsme sněžení, hustou mlhu i déšť. Poslední den vykouklo sluníčko. Zdárný kurz bez zranění a spokojenost studentů byl potěšením pro všechny instruktory, kterým patří za práci velký dík.

kpt. Mgr. Pavel Poznar, vedoucí kurzu

Školení první pomoci a použití AED

Dne 22. ledna 2019 proběhlo školení první pomoci a použití AUTOMATICKÉHO EXTERNÍHO DEFIBRILÁTORU (dále AED).

Školení se zúčastnilo: Pracoviště ostrahy areálu a krizového řízení, Oddělení vychovatelů, vedoucí dílen, zástupci OOBP a zástupce Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy.
Proškolení provedly koordinátorky vzdělávání Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje.
V rámci školení byl kladen důraz na praktické použití AED, které byly umístěny u dozorčího školy a na obou internátech školy.

plk. Mgr. Karel Hrudík

Pozvánka na maturitní ples 2019

Srdečně Vás zveme na Maturitní ples Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v  Holešově, který se koná 8. března 2019 od 19.30 hodin v prostorách zámku v Holešově.

K tanci i poslechu hraje skupina MARATHON BAND a DJ STEVE.

Prodej vstupenek zajišťuje oddělení vychovatelů - Mgr. Jiroušková Jana, Mgr. Bendová Hana nebo při vstupu do zámku.

Občerstvení zajištěno.