Menu

Do Anglie jsme přijeli v neděli ráno a celý den jsme brouzdali Londýnem. Viděli jsme například London Eye, Big Ben, Houses of Parlament nebo Shakespearovo divadlo. Poté nás čekalo shledání s rodinou a  zasloužený odpočinek.

Ráno, plní energie, jsme vstali a vyjeli do Stratfordu nad Avonou, rodiště Shakespeara. Štěstí nám přálo a měli jsme možnost vidět přehlídku motorových vozidel, která obsahovala nejen moderní auta ale i veterány. Po nakoupení prvních suvenýrů jsme se vydali do Oxfordu. Zde jsme měli možnost prohlídnout si, jak studují inteligentnější a bohatší z nás.

Následující den jsme vyrazili do Windsoru, královského letního sídla. Celý výlet nám počasí přálo a ani tento den nebyl výjimkou. Se sluníčkem v zádech a úsměvem na tváři jsme si prohlédli areál hradu.

Jelikož Londýn skrývá mnohem víc věcí k vidění, než se stihne za jeden den, poslední den jsme se tam vrátili. Náplní posledního dne byla prohlídka Tower of London a procházka přes nejznámější most přes řeku Temži, Tower Bridge. Náš poslední cíl byl Greenwich, kde leží nultý poledník. Kromě nultého poledníku jsme viděli překrásné panorama Londýna a tím jsme zakončili naši výpravu.

Už nás čekala jen cesta domů. Cestu jsme zvládli bez problémů a byli jsme rádi, že jsme opět v České republice.

 

Karolína Lundová, Tereza Chadrabová – 2.B