Menu

Nejlepší policisté přebrali na slavnostním ceremoniálu ocenění z rukou 1. náměstka policejního prezidenta plk. Mgr. Martina Vondráška a 1. náměstka ministra vnitra pro řízení sekce vnitřní bezpečnosti JUDr. Ing. Jiřího Nováčka.

Ocenění se uděluje v několika kategoriích z řad Policie České republiky – Policista roku, Tým roku, Čin roku aj.. Dvě kategorie spadají do oblasti vzdělávání – Učitel roku policejní školy a Student roku policejní školy. Naše škola byla letos v obou kategoriích úspěšná.

V kategorii „Učitel roku policejní školy“ získal prestižní ocenění pplk. Mgr. Lumír Hendrych, Ph.D. zástupce vedoucího oddělení zabezpečení výuky Vyšší policejní školy a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Holešově. Pplk. Mgr. Lumír Hendrych, Ph.D., který ve školství působí od roku 1995, svou prací přispívá ke zkvalitnění a zefektivnění policejního vzdělávání. Jeho ocenění patří také všem jeho spolupracovníkům, kteří odvádějí ve výukovém procesu kvalitní práci.

V kategorii „Student roku policejní školy“ získala prestižní ocenění prap. Marie Kučerová, DiS. inspektorka oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort Ústí nad Orlicí Krajské ředitelství policie Pardubického kraje. Tato studentka byla příkladná a spolehlivá v plnění studijních povinností při studiu VOŠ, v březnu  2016 se mimo jiné zúčastnila  Ι. kontingentu k ochraně schengenské hranice v Makedonii.